Archiwum kategorii Rodzaje aut

mar
26

Auto campingowe Samochód campingowy to pojazd, który jest jedyny w swoim rodzaju, z racji tego, że podczas dalekich wycieczek zapewni nam nietylko dach nad głową, ale i miejsce do spania. Możnaby powiedzieć, że jest to zminiaturyzowana wersja domu, tyle że na kołach. Wymarzony środek wakacyjnego transportu. W aucie campingowym znajdziemy podstawowe wyposażenie, konieczne do normalnego funkcjonowania. Przykładowo jest to: łóżko ( zazwyczaj składane ), pościel, mały przenośny stolik, nieduża kuchenka elektryczna, lub gazowa, turystyczna lodówka, a czasem nawet toaleta. W bardziej luksusowych autach campingowych znajdziemy także telewizor, być może wyposażony w system odbioru sygnału satelitarnego, co zdecydowanie podnosi komfort wypoczynku i zapewnia rozrywkę. Podróżując autem campingowym nie jesteśmy zmuszeni zawracać sobie głowy rezerwacjami w hotelach, nie martwimy się kwestią zakwaterowania. Wypoczynek jest napewno mniej stresujący. Możemy praktycznie zamieszkać tam, gdzie pozwoli nam dojechać nasz pojazd. Nieważne, czy to będzie przybrzeżna plaża nad jeziorem, czy skraj lasu na wzgórzu, gdzie będziemy mogli podziwiać zachód słońca. Od nas samych zależy, gdzie w danym momencie zamierzamy się zatrzymać. Podróż autem campingowym można zaliczyć do jednych z bardziej przyjemnych rzeczy, jakie możemy sobie zafundować. Nic, tylko brać urlop, zatankować do pełna i w drogę!

mar
22

Auto osobowe Człowiek od zawsze marzył, aby być bardziej niezależną i mobilną istotą. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest posiadanie własnego autka osobowego. Autem osobowym jest nazywany samochód, który służy do przewozu osób i ich osobistych rzeczy. Pojazdem osobowym podróżuje kierowca, posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Kierowca ma możliwość zabrania ze sobą pasażerów. Zwykle są to członkowie rodziny, znajomi, autostopowicze, domowi pupile- jak pies, bądź kot. W aucie osobowym można przewozić podręczne bagaże, gdy wybieramy się w daleką trasę, na przykład na wakacje. Samochód osobowy wspaniale się również sprawdza, gdy potrzebujemy zaopatrzyć się w większe zakupy. Możemy wówczas udać się do dowolnego hipermarketu i tam zapakować koszyk do pełna, a następnie wszelkie sprawunki umieścić w bagażniku naszego pojazdu. Nie trzeba już stać na przystankach autobusowych i czekać na niekomfortowy transport do domu. Dobrze utrzymany i pielęgnowany samochodzik będzie nas bowiem woził zawsze tam, gdzie chcemy się udać. Może on stać się wspaniałym azylem, gdy aura za oknem w żaden sposób nie zachęca do pieszych wędrówek. Wsiadamy i podróżujemy wygodnie, a deszcz i śnieg już nam niestraszny. Samochód osobowy ma również tę wspaniałą zaletę, że może się stać pięknym i pasjonującym hobby swojego właściciela. Dzisiejsza technika umożliwia bowiem wprowadzanie super innowacji, dzięki którym możemy na wiele sposobów modernizować nasz środek transportu. Nic więc dziwnego, że wielu zapalonych kierowców więcej czasu spędza w aucie, bądź w garażu, niż w innych miejscach.

lut
20

Auto terenowe Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie poczuł wielkiej potrzeby odkrycia nowych i niezbadanych terenów, zachwycających oko i duszę? Dzięki autom przystosowanym fabrycznie do poruszania się w trudnym terenie można ziścić swoje marzenia. Z reguły są to kwadratowe pudła na kołach, o ograniczonym komforcie podróżowania, zaopatrzone w napęd na cztery koła. Przy ich pomocy możemy „wdrapać się” na wierzchołek góry, niemożliwy do osiągniecia dla innego typu pojazdu, lub przeprawić się przez niezbyt głęboką rzekę, bądź strumień. Czasem troszkę się przy tym „ubłocimy”, ale to niewielka szkoda podczas tak przyjemnej zabawy. Prawdziwy globtroter odkryje, że posiadanie auta terenowego niesie za sobą nieograniczone możliwości odkrywania nowych terenów. Dzięki swojej funkcjonalności i możliwościom transportowym tego pojazdu zapalony żeglarz bez problemu pociągnie na przyczepie małą łódź, lub motorówkę pozwalającą zakosztować dodatkowych wrażeń. Pracownik leśniczówki natomiast prawdopodobnie za nic w świecie nie zamieniłby swojej terenówki na żaden inny pojazd. Dla niego będzie to także narzędzie pracy, przy pomocy którego może bezpiecznie i zdecydowanie przemieszczać się w terenie. Auta tego typu pełnią także bezcenną rolę w innych służbach, między innymi w: straży pożarnej, policji, pogotowiu gazowym oraz wojsku.

lut
19

Auto wyścigowe Samochody wyścigowe są podstawą bogatej i lubianej dziedziny sportów samochodowych. Łączą w sobie niesamowite osiągi, niezwykłą widowiskowość i zastrzyk adrenaliny. Chyba każdy szanujący się kierowca marzy, aby choć na chwilę zasiąść za „sterami” takich maszyn, poczuć ich wielką moc. Są to auta często pokrewne z autami osobowymi, jednak technologicznie dużo bardziej bogate od zwykłych osobówek, a przy tym znacznie szybsze. Poruszanie się samochodami wyścigowymi po zwykłych drogach, w codziennych warunkach jest zbyt niebezpieczne. Przeważnie więc spotkamy je na profesjonalnych torach wyścigowych, lub na zawodach, czy specjalnie zorganizowanych rajdach samochodowych. Biorąc udział w tego typu imprezach, możemy liczyć na emocjonujące, niecodzienne widowisko, dobrą zabawę, ostry i głośny ryk silników oraz ” palenie gumy „. Kierowca auta wyścigowego, to osoba lubiąca emocje i nie bojąca się ryzyka, bo jazda autem wyścigowym nie należy do bezpiecznych sposobów na życie, przynosi za to mnóstwo frajdy. W dobie komputerów powstało wiele wspaniałych gier, które pozwalają wirtualnie zasmakować przyjemności jazdy autem rajdowym, czy wyścigowym. Trudno dziwić się młodzieży, która długie godziny spędza przed monitorem, aby zapewnić sobie choć małą namiastkę motoryzacyjnych wrażeń.